Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Іванівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04358603) був реорганізований і увійшов до складу Узинської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Іванівка
Білоцерківський район, Київська область

Історична довідка

Село розташоване за 30 км від районного центру м. Біла Церква. Найближча залізнична станція — Сухоліси за 18 км. Площа населеного пункту — 490 га. Через село протікає річка Красна, яка утворює перед греблями ставки Корніїв, Вернигорівський, Барвінський, Попівський, Кучерівський, Панський, Штундівський.

Іванівка заснована на межі XVII-XVIII ст. Найдавніші письмові згадки про Янківку, чи Лопатинщину (майбутнє село Іванівка), сягають другої половини XVIII ст. Саме тоді село осадив Ян Лопатинський. Рід Лопатинських походить із села Лопатинці на Поділлі й згадується з 1615 року.

У 1786 році в селі побудована дерев'яна парафіяльна церква Різдва Пресвятої Богородиці, 5 класу. 

На території знаходилась економія пана Лопатинського. Від його прізвища і походила назва села — Лопатинщина. Після смерті пана Лопатинського селом володів його син Ян. Село стало називатися Янківкою. 

В цій частині Білоцерківського степу село Янківка було найбільшим після Узина. Тут був кінний завод, який належав графам Браницьким. У центрі села на великій території був базар, що збирався по понеділках. У селі нараховувалося 3522 десятини землі.    

У 1917 році створена сільська рада, головою якої був Пилип Кирилович Носач.

У 1930 році розпочалася суцільна колективізація сільського господарства. На території Іванівки утворилися три колгоспи: „Перемога” - головою якого був П.Є. Романчик, ”Пролетар”-  С.Я.Король, ”Нова Перебудова”- голова І.Є.Пархоменко.  

Напередодні Великої Вітчизняної війни в Іванівці (Янківці) працювала медична амбулаторія, розширилося шкільне приміщення семирічної школи, зростали колгоспні будівлі, піднімався культурний рівень жителів.

У 1941 році мирне життя села і творча праця була перервана нападом фашистів.Усі чоловіки  пішли на фронт. 211 односельчан воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 135жителів Іванівки нагороджено орденами та медалями.

У 1946 році Указом Президії Верховної Ради УРСР польські назви сіл були перейменовані на українські. Село Янківка стало називатися село  Іванівка.

Починаючи від центру села, Іванівка поділена на сотні – від першої до восьмої. При цьому збереглися назви кутків: Басарабка, Калабівка, Яринківщина, Залізняківщина, Вовківщина, Цимбалівщина, Велика та Мала Новоселиця.

У 1952 році відбулося обיєднання господарств в один колгосп імені 40-річчя Жовтня. Розгорнулася робота по будівництву.

Загальна чисельність населення на 1 січня 1963 року становила 2405 чоловік. У селі нараховувалося 795 дворів. Після війни в Іванівці працювали семирічна школа, яка в 1960 році стала восьмирічною, а також двоє дитячих  ясел на  128 місць, стаціонарна лікарня, медичний пункт, пологовий будинок.

У центрі села у 1962 році було посаджено  парк. Проводилося будівництво житлових будинків. Населення обслуговували  два магазини, три ларки, працювало споживче товариство, працював  сільський клуб, бібліотека. 

Сучасний Будинок Культури був збудований у 1967 році. 

У 1976 році колгосп 40-річчя Жовтня було обיєднанно з узинським колгоспом „Прогрес”. 

У 1983 році знову відбувається реформування колгоспів і відділок села Іванівка відיєднується від колгоспу „Прогрес” і створюється новий колгосп „Світанок”. 

У 1996 році було проведено розпаювання земель бувшого КСП «Світанок».

У 2005 році на території Іванівської сільської ради було створено нове сільськогосподарське підприємство ТОВ ФК «Агро-Лідер-Україна» на базі ТОВ «Іванівське», але нове підприємство не являлося правонаступником, ТОВ «Іванівське» визнане банкрутом. Головою правління ТОВ ФК «Агро-Лідер-Україна», є Гудзенко Віталій Іванович, директором  ТОВ ФК «Агро-Лідер-Україна» до листопада 2010 року була Щербак Меланія Іванівна, а на даний час директором підприємства є Щербак Василь Васильович.

З 2001 року в селі діє Українська православна церква Київського Патріархату Різдва Пресвятої Богородиці. 

З жовтня 2010 року по даний час на посаді Іванівського сільського голови працює Щербак Меланія Іванівна. 

26 жовтня 2014 року на позачергових виборах народних депутатів, депутатом до Верховної Ради України обрано нашого односельця Гудзенка Віталія Івановича. 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua